Filtry do wody

filtr

 

JAKĄ WODĘ PIĆ?

Istnieje tylko jedna odpowiedź – czystą. 
Woda to H2O: wodór, tlen i nic więcej. Wszystko inne, co jest w wodzie, to zanieczyszczenia. Woda z kranu zawiera niestety, oprócz H2O, wiele różnych substancji szkodliwych dla zdrowia.
Są w niej: mydła, detergenty, kwas siarkowy, pestycydy, nawozy sztuczne, fenol, chlor, fluor, żelazo, miedź, rtęć, sód i całe mnóstwo innych substancji.
Woda musi być czysta, ponieważ jeśli zawiera jakiekolwiek szkodliwe substancje, to zostaną one dostarczone do każdej komórki naszego organizmu.

Dlatego wszyscy nasi klienci mają możliwość korzystania w trakcie terapii w Gabinecie EgoOptima z czystej, filtrowanej wody, a my jako Autoryzowany przedstawiciel Firmy Starlife zachęcamy do instalacji systemu filtracyjnego w Państwa domach!

Proszę pytać o szczegóły w Gabinecie!

Oczyszczanie wody pitnej za pomocą odwróconej osmozy należy do najnowocześniejszych, najefektywniejszych i najtańszych metod i jest jedynym sposobem filtracji, umożliwiającym usunięcie z wody rozpuszczalnych w wodzie związków chemicznych.
I właśnie na tej zasadzie działa ACTIVITY WATER STARLIFE, system filtracyjny, który zainstalowany jest w NASZYM GABINECIE. 
Membrana osmotyczna nie jest jedyną częścią filtra, cały zestaw obejmuje ponadto:
- magnetyzer,
- redoks (reakcja utleniania-redukcji)
- mineralizator.
filtr.wklady
filtr_system
Filtr sedymentacyjny
Bardzo skuteczny filtr mechaniczny, który zatrzymuje głównie małe (powyżej 5 mikrometrów) cząsteczki nierozpuszczalne w wodzie.
Filtr wstępny z węglem aktywnym
Węgiel aktywny w filtrze zmniejsza ilość chloru w wodzie, zapobiegając uszkodzeniu powierzchni następującej dalej membrany osmotycznej – najbardziej wrażliwej części urządzenia oraz poprawia jej ostateczny smak.
Membrana osmotyczna
Membrana osmotyczna jest zasadniczą częścią całego systemu. Proces osmozy odwróconej usuwa z wody zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne. Pory membrany są 5 000 x mniejsze niż średnia bakteria i przepuszczają tylko cząsteczki wody i pierwiastki mineralne.
Oczyszczanie wody pitnej za pomocą odwróconej osmozy to jedna z najnowocześniejszych, najefektywniejszych i najtańszych metod. To jedyna metoda, która skutecznie usuwa z wody niepożądane związki chemiczne, pozostawiając jednocześnie w wodzie wszystkie potrzebne pierwiastki mineralne - woda smakuje jak woda z górskiego potoku.
Filtr końcowy z węglem aktywnym
Zadaniem końcowego filtra węglowego jest poprawa smaku czystej wody.
Redox + mineralizator
Redoks podnosi pH wody i obniża jej potencjał redoks (utleniania-redukcji); mineralizator wzbogaca wodę w magnez, potas, wapń i sód w zrównoważonych proporcjach. 
Wolne rodniki atakują nas ze wszystkich stron, atakują zdrowe komórki i powodują problemy zdrowotne. Są także jedną z przyczyn przyspieszonego starzenia. I właśnie redoks (reakcja utleniania-redukcji) generuje wolne jony wodorowe (bardzo silny przeciwutleniacz), które są w stanie eliminować te niebezpieczne wolne rodniki. Redoks obniża potencjał ORP (potencjał utleniająco-redukujący) wody do wartości ujemnej i jednocześnie powoduje podniesienie pH wody (uzyskujemy wodę zasadową, którą dotychczas można było uzyskać tylko jako produkt elektrolizy w drogich jonizatorach). Inną częścią tego elementu filtra jest mineralizator, który składa się z minerałów ziem rzadkich (turmalin, zeolit itd.). Już sama nazwa sugeruje jego funkcję - końcowa mineralizacja oczyszczonej wody - wzbogaca wodę w magnez, potas, wapń i sód w zrównoważonych proporcjach.
Magnetyzer
Magnetyzer jest wyprodukowany z materiału kompozytowego (składającego się z pięciu magnesów), tworzącego rurkę, przez którą przypływa oczyszczana woda. Dzięki temu działaniu pola magnetycznego woda uzyskuje swoją optymalną strukturę, zmniejsza się jej napięcie powierzchniowe.
Wylewka
Podwójna wylewka (zawór kulowy) jest na stałe przymocowany do zlewu lub do blatu kuchennego i pozwala wybrać, jaki typ czystej wody otrzymamy:
- pierwszy typ - bezpośrednio z procesu czyszczenia (bez uzdatnienia redoksem i mineralizatorem), jest odpowiedni do gotowania, do czajników na wodę,
- drugi typ, zapewniający wodę, która przeszła przez redoks i mineralizator – ma wysokie pH, ujemny potencjał redoks i większą ilość substancji mineralnych; jest odpowiednia bezpośrednio do picia.