Terapia antynikotynowa

 

 

Pragniemy Państwu przedstawić jedną z najskuteczniejszych obecnie metod zwalczania głodu nikotynowego przy użyciu najnowszego aparatu biorezonansowego BICOM OPTIMA.

 

Bez względu na ilość wypalanych papierosów oraz staż palenia, skuteczność tej metody jest tak wysoka, że wystarczy poddać się tylko jednej terapii trwającej ok. 15-30 min!


Przed przystąpieniem do zabiegu, umieszcza się niedopałek papierosa w elektrodzie kubkowej podłączonej do aparatu BICOM Optima. Osoba poddawana terapii jest również zintegrowana z aparatem za pomocą elektrod. Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i może spowodować niepożądane reakcje, np. biegunka, wymioty.
Najwyraźniej brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano. W ciągu najbliższych 10-14 dni pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.
Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje pojawienie się głodu na nowo, a więc niweczy skutki leczenia. W tej sytuacji wizytę należy powtórzyć.
Najważniejszym więc zadaniem po terapii, przy nieobecności głodu, jest nie pozwolenie sobie nawet na jednego papierosa, a wtedy efekt utrzyma się bezterminowo.
Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększoną senność i potliwość. W trakcie terapii dochodzi do uruchomienia oraz ewakuacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Zatem w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litrtów wody, aby ułatwić proces ich wydalania. Zalecane są również częstsze kąpiele.
Nie zaleca się stosowania żadnych środków zawierających nikotynę (gumy, plastry), bez których skuteczność jednorazowej terapii szacuje się na ok. 90%! Pozostała grupa osób, u których głód został zmniejszony, ale nie udało im się całkowicie zarwać z nałogiem, powinna zgłosić się na kolejną wizytę.

Prosimy pamiętać, że bez odrobiny woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu!